„Néha annyira siettetjük a gyógyulást, hogy nem halljuk meg, mit súg a probléma.” (Anotherself című Netflix sorozat)
Nos, mivel engem a derékbecsípődés elég hosszú időre kivont a mindennapos mókuskerékből, lett időm meghallani, mit is igyekezett súgni.
Hiszem, hogy a legjobb barátom a – végtelen intelligens – testem, aki egész életem során mindig jelezte, mire is van éppen szüksége, legyen az étel, ital, mozgás vagy pihenés. Mindig. Az már más kérdés, hogy én mennyire hallottam ezt meg, vagy engedtem meg magamnak meghallani és akként cselekedni.
És mielőtt leírom, mire tanított, egy kis önismereti kitérő az érthetőség kedvéért (főleg azoknak, akik úgy, mint én, szeretik rendszerben látni a dolgokat).
Shrek óta tudjuk, hogy az ogre olyan, mint a hagyma. Többrétegű. Nos, az ember sem különb.
Az önismeretnek különböző rétegei vannak és kitartó önmunkával, támogató folyamatok segítségével egész mélyre lehet menni. Ebben számos kérdés lehet segítségünk, mely arra irányul, mit, miért teszek úgy, ahogy és mire, miért úgy reagálok, ahogy? Mitől, kitől félek és miért? Kin, min ítélkezem? Kire, mire haragszom és miért? Hol keresek kifogásokat? Mit halogatok? Mihez ragaszkodom és miért? Kinek nem bocsátok meg és miért? Ilyen és hasonló kérdésekre gondolok…
– a kollektívből származó csoportenergiák is.
– a korábbi inkarnációink is.
Mi lenne a legrosszabb abban, ha meggyógyulnék? Visszakerülnék a saját magam által megalkotott mókuskerékbe.
– önmagam értékelését nehezítő körülmények nélkül.
